تبلیغات
blogmf - با همسر حسود و عاشق چگونه رفتار کنیم؟
 
blogmf
یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : نویسندهمفیدستان:

همسر حسودی که عشق افراطی به پای معشوق می‌ریزد به علت مشکلات روحی، خود نیازمند محبت فراوان بوده و لازم است با کمک متخصص رفتارش درمان شود.

انسان‌ها طبیعتا دوست دارند که دوست داشته شوند اما گاهی اوقات دوست داشته شدن بیش از حد هم می‌تواند آزار دهنده باشد مخصوصا اگر این دوست داشته شدن بیش از اندازه از طرف نامزد یا یک همسر حسود باشد. همسری که با توجه زیادی در هر لحظه و هر مکان همسر خود را تحت فشار قرار داده و به او احساس اسارت و خفگی منتقل می‌کند. این امر می‌تواند اثر معکوس گذاشته و موجب سرد شدن رابطه و دوری از یکدیگر زوجین شود. در این مورد بیشتر بخوانید.

چرا برخی به شکل افراطی ابراز عشق می‌کنند؟

مشکل این افراد زیاد دوست داشتن طرف مقابل نیست بلکه آنان خودشان را خیلی کم دوست دارند. می‌توان چنین آدم‌هایی را انگل عاطفی نامید. قلب آنان مانند یک ظرف خالیست که از روی استیصال و درماندگی نیازمند است که شما آن را برایش پر کنید. اما در حقیقت ته این ظرف سوراخ بوده و اهمیت ندارد که چقدر به او توجه می‌کنید چون محبت و توجه شما پیوسته از این سوراخ به هدر می‌رود.

او به شما محبت می‌کند اما در واقع همواره در حال خواستن و مطالبه محبت بیشتر از شماست. البته تعجبی ندارد که شما در کنار او احساس ناراحتی بکنید. برای مثال دستتان را می‌گیرد و مرتب به شما تلفن می‌زند و ظاهرا به نظر می‌رسد که نیازهایتان را برآورده می‌کند اما در واقع او تمام توجه، نیرو و انرژی‌تان را به نفع خود جذب کرده است.

اینگونه افراد که عشق افراطی به پای معشوق می‌ریزند و حتی ممکن است به یک همسر حسود تبدیل بشوند، اغلب اوقات تا حدی مستاصل، درمانده و پرتوقع هستند. در واقع آنان به شدت نیازمند محبت و توجه هستند و بدین وسیله با زیادی محبت کردن و توجه نشان دادن، به دنبال این هستند که با مقدار بالای عشق و محبت یا روابط جنسی، دردی را که می‌کشند به طور موقت تسکین دهند.

احتمال دارد این افراد در گذشته لطمه‌های فراوانی خورده باشند؛ شاید از یکی از اعضای خانواده‌ یا اتفاقات ناخواسته دیگر، و هنوز آن لطمه روحی و عاطفی را التیام نیافته و منشا آن درد همچنان فعال است. آنان از رابطه‌اشان با شما و دیگران مانند مرهمی موقت استفاده می‌کنند تا بتوانند مدتی کوتاه روی آن زخم را بپوشاند.

این افراد می‌توانند در یک چشم به هم زدن عاشق شوند، مثل آب خوردن بی قراری کنند، اشتغال ذهنی وسواس گونه و مدام به شما و رابطه‌اتان نشان دهند. یک همسر حسود باشند و با گرفتن تمام انرژی‌تان به سمت خود و از پا انداختن شما، کاری کنند که شما آنان را با احساس گناه و افسوس کنار خود نگه دارید.

همسر حسود ، حسادت عاشقانه ، محبت بیش از حد

حسادت عاشقانه

گاهی نیز حسادت در روابط زن و شوهرها به عشق زیاد تعبیر می‌شود چیزی که به آن «حسادت عاشقانه» نیز می‌گویند. اما واقعیت این است که این حس، نشان دهنده ترسی درونی است؛ ترس از خیانت، از دست دادن همسر و… که ریشه در اعتمادبه نفس پایین دارد. افراد دچار این حسادت مدام با ترس از طردشدن و از دست دادن همسر، دست و پنجه نرم می‌کنند و چون نمی‌خواهند این اتفاق بیفتد با سرک کشیدن در روابط فردی، حریم خصوصی و محدود کردن همسر، سعی در کنترل بیشتر او دارند. درحالی که این رفتارها طرف مقابل را خیلی زود خسته می‌کند به طوری که برای فرار از این بند، حاضر می‌شوند هر کاری بکنند.

اینکه شما در مورد همسر خود احساس مالکیت داشته باشید، تا حدودی طبیعی است، به خصوص در ابتدای آشنایی و ازدواج که ممکن است حس کنید همسرتان باید خودش را وقف شما کند اما واقعیت این است که ادامه این وضعیت یا شدت گرفتن آن می‌تواند خطرناک باشد و رابطه تان را با تهدید جدی مواجه کند.

راه حل چیست؟

زمانی می‌توانید به رابطه با کسی که به علت ضعف‌های درونی و مشکلات روحی با عشق افراطی یا حسادت شما را در تنگنا قرار می‌دهد ادامه دهید که همسر حسود یا نامزد شما به مشکلاتش اعتراف کند و وجود آنها را به رسمیت بشناسد و بی درنگ برای کمک گرفتن اقدام کند. او می‌تواند با حضور در یک دوره فشرده مشاوره به ریشه و نحوه درمان رفتارش پی ببرد.

در حین مشاوره گرفتن همسرتان شما نیز می‌توانید روی مشکلات خود کار کنید و به این موضوع توجه کنید که چرا جذب چنین افرادی می‌شوید. و چرا تمایل دارید عشق و محبت را از او دریغ کنید شاید شما نیز در ناخودآگاه به دنبال مهار کردن اوضاع با بی توجهی به او هستید یا شما نیز در پی مشکلات دوران کودکی خود اینگونه رفتار می‌کنید.

روش‌های موثر و مختلفی مانند روان درمانی فردی و دارویی برای درمان وجود دارد بنابراین توصیه می‌کنیم به روانشناس یا مشاور خانواده مراجعه کنید. معمولا کسانی که دچار حسادت‌اند، قبول ندارند که رفتارشان نوعی بیماری است و باید برای درمان اقدام کنند. از همسر حسود خود با ملاطفت بخواهید با شما نزد روانشناس بیاید. با او صحبت کنید، اگر قبول نکرد از واسطه‌ای که مورد اعتماد همسرتان است، بخواهید او را راضی به انجام این کار کند. اگر باز هم طرف مقابلتان تمایلی به درمان نداشت، به او بگویید با این رفتارش شما را از دست خواهد داد. البته از دست دادن، لزوما به مفهوم طلاق و جدایی نیست و ممکن است از نظر عاطفی فاصله‌ای بینتان ایجاد شود.

در نهایت اگر در ابتدای رابطه هستید و رفتارهای افراطی یا حسادت و بی‌اعتمادی نامزدتان شما را آزار می‌دهد، توصیه می‌کنیم دقت بیشتری در انتخابتان داشته باشید و روی ازدواجتان بیشتر فکر کنید.

گردآوری: مجله اینترنتی ستارهلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

همسرم بدبین است، چطور با او رفتار کنم؟بدبینی و شك بین زوجین بدبینی و شكبدبینی به همسرطلاق و جداییشك بین زوجین اساس بدبینی وب سایت دکتر مجید ظهرابی متخصص و جراح مغز و اعصاب و …وب سایت رسمی دکتر مجید ظهرابی،‌ مختصص و جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات ، حاوی مطالب عکسهای لو رفته لیونل مسی، همسر و پسرشسرگرمیاختصاصی تاپ نازعکس های لیونل مسی و همسرش لیونل مسی به همراه همسر و پسرش عکس همسر لیونل مسی عکس مسی چگونه زن و شوهری صمیمی باشیم؟ زیباشو دات کامبسیاری از زوج‌های جوان به دلیل عدم آگاهی از نحوه صحیح برخورد با مسائل عاطفی و زناشویی دانستنی های زناشویی،زندگی مشترک،بهترین همسر…لباس زیرتفاوت زن و مردزن زیبامردان بهترین همسرزنعکس زن رابطه زناشوییدرمان زود کامل ترین طالع بینی شخصیت متولدین تمام ماه هاطالع بینی مرد متولد شهریور آتش عشق این مرد بسیار کم شعله اما جاودانه و با حرارت استاس ام اس برای همه روزانه با جدیدترین و برترین اس ام اس ها و مطالب و عکس های جالب و دیدنیچگونه با دیگران رابطه خوبی داشته باشیم؟ شهر …بسمه تعالی با عرض سلام و تحیت در پاسخ قبلی برخی مصادیق مانند فرا گرفتن مهارتها و سایت خبرنو اخبار روزخبر نــو مجله اینترنتیخبرنو پربازدیدترین سایت خبری و مجله اینترنتی سبک زندگی سلامت چهره های سرشناس میباشددانستنیهای قبل از ازدواج سلطان همیشگی قلب همسر خود باشید آکا ترس های قبل از ازدواج را بشناسید آکا با دخالت خبر فوریبا همسر حسود و عاشق چگونه رفتار کنیم؟ باهمسرحسود با همسر حسود و عاشق چگونه است با همسر حسود و عاشق چگونه رفتار کنیم؟ با همسر حسود و عاشق چگونه رفتار کنیم؟ یک همسر حسود باشند و با گرفتن توصیه می‌کنیم به با همسر حسود و عاشق چگونه رفتار با همسر حسود و عاشق چگونه رفتار کنیم؟ همسر حسودی که عشق با همسر حسود و عاشق چگونه رفتار با همسر حسود و عاشق چگونه رفتار کنیم؟ با همسر حسود و عاشق با افراد حسود چگونه برخورد کنیم؟ پرشین وی با افراد حسود چگونه اگر او زشت و ناشایست رفتار کرد، شما اگر می خواهید همسر خود را با همسر حسود و عاشق چگونه رفتار کنیم؟ یک همسر حسود باشند و با گرفتن تمام انرژی‌تان به سمت با همسر حسود و عاشق چگونه رفتار کنیم؟ چگونه با همسر خود رفتار کنیم؟ چگونه در دل شوهر راه یابیم؟ چگونه با همسر خود رفتار عاشق نیز توصیه ای می کنیم برای این که روح زن را شاداب و با نشاط چگونه با سرد شدن همسر خود مقابله كنید و او را علاقمند نگه دارید؟ چگونه همسر خود را بازی كنید و كاری كنید كه عاشق با سلیقه همسر خود رفتار كنید برچسب ها همسر حسود همسر حسود با همسر حسود و عاشق چگونه رفتار کنیم با همسر حسود و عاشق چگونه رفتار با کودکان چگونه رفتار کنیم ؟ ۵ جمله خوب و جمله بد برای کودکان با کودکان چگونه رفتار کنیم زند و می گذرد اگر از رفتار او می کند و با بیان این روانشناسی رفتار با آقایان روانشناسی رفتار با كه همسر عجیب و غریب آرامش كند و به همین دلیل بیشتر عاشق

مطلب با همسر حسود و عاشق چگونه رفتار کنیم؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :با همسر حسود و عاشق چگونه رفتار کنیم؟
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d8%a7-%d9%87%d9%85%d8%b3%d8%b1-%d8%ad%d8%b3%d9%88%d8%af-%d9%88-%d8%b9%d8%a7%d8%b4%d9%82-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%b1%d9%81%d8%aa%d8%a7%d8%b1-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85%d8%9f/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :