تبلیغات
blogmf - مطالب تیر 1396
 
blogmf

آبشار لاتون آبشار لاتون ، در ۱۵ کیلومتری آستارا ، شهر لوندویل و روستای کوته کومه قرار دارد. ارتفاع تقریبی این آبشار ۱۰۵ متر است که از لحاظ ارتفاع، مرتفع ترین آبشار ایران است. علاوه بر آبشار اصلی، آبشار دیگری با فاصله ی ۱۰ متری آن قرار دارد که ۶۵ متر ارتفاع دارد و سر […]

آبشار لاتون

آبشار لاتون ، در ۱۵ کیلومتری آستارا ، شهر لوندویل و روستای کوته کومه قرار دارد.
ارتفاع تقریبی این آبشار ۱۰۵ متر است که از لحاظ ارتفاع، مرتفع ترین آبشار ایران است.

علاوه بر آبشار اصلی، آبشار دیگری با فاصله ی ۱۰ متری آن قرار دارد که ۶۵ متر ارتفاع دارد و سر ریز آب آن نسبت به آبشار اصلی بیشتر و عریض تر است.
ار مسیر چشمه تا آبشار اصلی سه حوش بزرگ طبیعی با سه آبشار ۱۰ متری قرار دارد.آبشار لاتون

مسیر آبشار:

مسیر آبشار از روستای کوته کومه آغاز می شود و تقریباً ۴ ساعت پیاده روی (کوهپیمایی) دارد.
در مسیر آبشار تپه های جنگلی و رودخانه ای که منبع آن آبشار لاتون است دیده می شود.آبشار لاتون

انتهای مسیر نیز دارای پرتگاه های خطرناک و مرگبار است خصوصاً ما بین دو آبشار (۱۰۵ متری و ۶۵ متری).
آبشار از فاصله ی ۵۰۰ متری قابل مشاهده است.

در مسیر آبشار به روستای قدیمی آسیوشوان گذر وجود دارد که تقریباً ۵ خانوار در آن زندگی می کنند.
در اطراف آبشار درختان آلو ، به ، گلابی ، گردو ، فندق ، سیب وحشی و آلوچه (گوجه سبز) می روید.آبشار لاتون
جنگل ۹ ماه از سال سرسبز است.
از تنوع جانوری اطراف آبشار لاتون نیز می توان به گرگ ، خرس (به ندرت) ، جوجه تیغی اشاره کرد . اسب و گاو و گوسفند را هم مردم ساکن اطراف آبشار نگهداری می کنند.آبشار لاتون

سرچشمه آبشار لاتون:

این آبشار از دامنه های شرق کوه اسپیناس (اسپینه) سرچشمه گرفته و به رودخانه لوندویل که با طول ۱۷ کیلومتر خود نیز از کوه اسپیناس (اسپینه) سرچشمه گرفته سرازیر می شود و با شیب تندی به سمت کوته کومه و لوندویل حرکت کرده و در آخر وارد دریای کاسپین (خزر) می شود.آبشار لاتون

حجم آب آبشار در فصول مختلف سال متفاوت است ولی در تمام فصول آب دارد.

قلعه ای که بر روی آبشار لاتون قرار دارد همان قلعه اسپینه (اسپیناس) معروف است ؛ و یکی از قلعه های بابک خرم دین می باشد.

دیدن ایران

آبشار لاتون مرتفع ترین آبشار ایران درنزدیکی آستارا قرار داردلینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب آبشار لاتون مرتفع ترین آبشار ایران درنزدیکی آستارا قرار دارد – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :آبشار لاتون مرتفع ترین آبشار ایران درنزدیکی آستارا قرار دارد – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d8%a2%d8%a8%d8%b4%d8%a7%d8%b1-%d9%84%d8%a7%d8%aa%d9%88%d9%86-%d9%85%d8%b1%d8%aa%d9%81%d8%b9-%d8%aa%d8%b1%d9%8a%d9%86-%d8%a2%d8%a8%d8%b4%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%d9%8a%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1%d9%86/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :مفیدستان:

بیست و دومین قانون از قوانین واقعی برای داشتن روابط موفق به زنان توصیه می‌کند که هرگز برای تعهد ازدواج گرفتن از مردی او را در فشار نگذارند.

در زندگی برخی از زنان زمانی فرامی‌رسد که به رغم اعتماد به نفس و خودباوری بالا، عزت نفس و نیت خیر، مرد زندگیشان را زیر فشار می‌گذارند تا هرچه زودتر به آنها تعهد ازدواج دهد در حالی که نسبت به اشتباه بودن کارشان نیز آگاه هستند. در نتیجه به رفتارهایی روی می‌آورند و به بازی‌هایی دست می‌زنند که قوانین قدیمی و نادرست به آنان آموزش داده است. اما قوانین واقعی که شما را به سمت داشتن روابط موفق می‌برد تعهد گرفتن به زور را کاملا رد می‌کند.


زنان چگونه سعی می‌کنند نامزدشان را به ازدواج مجبور کنند؟

بعضی از زنها این کار را (البته به فکر خودشان) بسیار پنهان و ظریف و با مهارت انجام می‌دهند و امیدوارند که گوشه و کنایه‌های مبهشان باعث شوند گوشی دست نامزدشان بیاید و مهلت خود برای دادن تعهد ازدواج را تمام شده ببیند. برای مثال از هر فرصتی که به دست می‌آورند استفاده می‌کنند تا کلمه آینده را در گفتگوهای خود وارد سازند. گاهی نیز در حضور نامزدشان خود را افسرده و غمگین جلوه می‌دهند و آه می‌کشند. اینگونه رفتارها اغلب هیچ تأثیری بر مردها نمی‌گذارد زیرا اکثر مردها مثل زنها آموزش ندیده‌اند که این قبیل اشاره‌های معنی‌دار را تجزیه و تحلیل و کشف رمز کنند و به احتمال بسیار قوی راهی برایشان نمی‌ماند جز اینکه فکر کنند شروع عادت ماهانه نامزدشان نزدیک است و به همین سبب افسرده و غمگین به نظر می‌رسد و احساسات عجیب و غریبی دارد. بعضی دیگر از زنها که درمانده‌تر و بد آموزش دیده‌اند به فریبکاری‌های جدی‌تری نیز دست می‌زنند و با بکارگیری قوانین قدیمی مرد را بازی می‌دهند. برای مثال نامزدش را تهدید می‌کند که با مردهای دیگر دوست خواهد شد یا به مسافرت‌های طولانی می‌رود بدون آنکه نامزدش را با خودش ببرد یا تلفن‌هایش را جواب دهد.


چرا تعهد گرفتن با اجبار اشتباه است؟

درست همانگونه که خرج کردن پول دزدی هرگز مانند پولی که برای به دست آوردن آن زحمت کشیده باشید لذت ندارد؛ به دام انداختن مردها و مجبور کردن آنها برای تعهد ازدواج یا پیشنهاد ازدواج دادن نیز در مقایسه با حالتی که مرد از روی عشق و علاقه‌اش به شما پیشنهاد ازدواج بدهد هیچگونه لذت واقعی ندارد. تعهد عاطفی و قلبی امری است که با میل و رضایت قلبی به شما داده شود و به همین سبب بسیار با ارزش است. هنگامی که مردی برخاسته از قلب خود به شما تعهد ازدواج می‌دهد عشقش را به شما هدیه داده است و شما را در جایگاه شریک زندگی و همدم و مصاحب روح خود گرامی داشته است.

تعهد ازدواج ، روابط موفق ، ازدواج موفق

می‌توان به گونه دیگری نیز به قضیه نگاه کرد. بیایید موقعیت را وارونه کنیم. فرض کنید نامزدتان که فقط سه هفته است با او آشنا شده‌اید می‌خواهد با شما عشق ورزی کند و رابطه جنسی داشته باشد اما شما هنوز آمادگی ندارید یا به لحاظ معتقدات و ارزش‌های خود آن را جایز نمی‌دانید اما او سعی می‌کند با پیروی از قوانین قدیمی و با توسل به زور و فریب کاری شما را به این کار بکشاند بنابراین شروع می‌کند به سردی کردن و بی‌اعتنایی کردن و در عوض با میل و شهوت تمام مقابل چشمان شما به زنان دیگر نگاه کردن. سپس با خونسردی و بی‌تفاوتی تمام به شما می‌گوید که ناهار را با نامزد قبلی‌اش خورده است و به هنگام ناهار به او پیشنهادهایی هم شده است. ناگهان پیشه خودتان فکر می‌کنید که نمی‌خواهید او را از دست بدهید و با اینکه هنوز آمادگی‌اش را ندارید و برخلاف ارزش‌هایتان نیز هست با او رابطه جنسی برقرار می‌کنید اما نه برخاسته از عشق و علاقه‌تان به او بلکه برخاسته از ترستان

آیا از اینکه گاهی اوقات زنها به زور مجبور می‌شوند با مردها رابطه جنسی برقرار کنند عصبانی نشدید؟ آن هم فقط به دلیل ترس از ترک شدن و احساس نخواستنی بودن. آیا احساس نمی‌کنید پس از شنیدن این داستان دوست دارید فریاد بزنید که چنین مردهایی بی سر و پا هستند؟ متاسفانه این رفتار بسیار شبیه به رفتار زن‌هایی است که با توسل به زور و نیرنگ مردها را مجبور به ازدواج با خود می‌کنند.


برای گرفتن تعهد ازدواج چه باید کرد؟

 • قانون بیست و دوم می‌گوید هرگز مردی را به زور وادار نکنید تا به شما تعهد بدهد.
 • از قوانین واقعی پیروی کنید و با صداقت احساسی تمام احساسات خود را بیان نمایید و از او سوال کنید.
 • خودتان باشید و از سطوح چهارگانه تعهد یکی پس از دیگری بگذرید.
 • چنانچه در مقطعی از رابطه خود به تعهدی بیش از آنچه او مایل است به شما بدهد نیاز دارید و در این باره با صراحت و صداقت تمام با او صحبت کرده‌اید و او همچنان مایل نیست تعهد سطح بالاتری را بپذیرد آنگاه وقتش رسیده است که به راه خود بروید یا مرد مناسبی برای زندگی خود بیابید. اینکه او را بازی بدهید و به فریبکاری و حیله متوسل شوید این تعهد ازدواج چه ارزشی خواهد داشت؟ ازدواج با کسی که می‌دانید او را فریب داده‌اید چه احساس امنیت و آسایش خاطری به شما خواهد داد؟

چنانچه مردی به شما تعلق داشته باشد هرگز او را از دست نخواهید داد و اگر مردی نیز مال شما نباشد هرگز نخواهید توانست او را به چنگ آورید. هر چقدر هم که تلاش کنید هنگامی که در رابطه‌ای سالم با مردی سالم باشید هر دویتان خواهید فهمید آن هم به موقع و در زمان درست و مناسب. چنین رابطه‌ای خود به شما خواهد گفت که برای یکدیگر آفریده شده‌اید و باقی زندگیتان را با هم سپری خواهید کرد. این لحظه با شکوه ارزش آن را دارد که برایش صبر کنید.

منبع: قوانین روابط موفق از باربارا دی آنجلیس

مجله اینترنتی ستارهلینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب قانون بیست و دوم روابط موفق – به اجبار تعهد ازدواج نگیرید در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :قانون بیست و دوم روابط موفق – به اجبار تعهد ازدواج نگیرید
http://mofidestan.ir/%d9%82%d8%a7%d9%86%d9%88%d9%86-%d8%a8%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%88-%d8%af%d9%88%d9%85-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d8%a8%d8%b7-%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d8%ac%d8%a8%d8%a7%d8%b1-%d8%aa%d8%b9/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 13 تیر 1396 :: نویسنده : نویسندهمفیدستان:

شاید شما علاقه زیادی به گذاشتن لنز در چشم داشته باشید ولی از روش استفاده صحیح لنز با خبر نباشید. با خواندن این مطلب می‌توانید با خیال آسوده از لنز چشم خود استفاده کنید.

همانگونه که می‌دانید چشم،‌یکی از حیاتی‌ترین ارگان‌های بدن هر موجود زنده ای است که می‌بایست برای حفظ سلامت و بهداشت آن از هیچ تلاشی واگذار ننمود. استفاده از لنز برای چشم در صورتی که اصول بهداشتی رعایت نشده و لنز آلوده به میکروب و باکتری‌های عفونی گردد، می تواند سلامت چشم را به خطر بیاندازد. در این مقاله سعی داریم نحوه ی صحیح استفاده از لنز چشم و مهارت گذاشتن لنز در چشم را به صورت تصویری و مرحله به مرحله آموزش دهیم. برای فراگیری این مهارت می بایست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱٫ شستن دستان قبل از استفاده از لنز

دستان خود را قبل از هرگونه اقدامی برای استفاده از لنزهای چشمانتان بشویید و پس از شستن، توسط دستمال کاغذی و یا حوله بدون پرز، آنهارا خشک کنید. (بهتر است اگر دستگاه خشک کن دارید از آن استفاده کنید.) مراقب باشید که ماده شوینده‌ای را که از آن استفاده می‌کنید ( مثل صابون، لوسیون، مایع دستشویی و… ) با لنز تماسی نداشته باشند. این مواد شوینده اگر با لنز تماس داشته باشند، لنز را خشک می‌کنند و اگر شما از آن لنز استفاده کنید، چشمتان را زخم می‌کند و یا باعث تاری دیدتان می‌شود.

روش صحیح استفاده از لنز چشم - شستن دست ها

۲٫ خارج کردن لنز از جعبه

یکی از لنزها را از جعبه لنز خود بردارید. مراقب باشید که کدامین لنز را برای چشمانتان استفاده می‌کنید. حواس خود را جمع کنید که لنز چشم سمت راست را برای چشم سمت راست و لنز سمت چپ را برای چشم سمت چپتان استفاده کنید. اگر اشتباه این کار را انجام دهید، می‌توانید محیط را ببینید ولی به شدت اذیت خواهید شد و چشمانتان عفونت خواهد کرد. توجه داشته باشید به هنگام خارج کردن لنز از جعبه، گرد و غبار اصلا با لنز تماس پیدا نکنند.

روش صحیح استفاده از لنز چشم - خارج کردن لنز از جعبه

۳٫ روش صحیح برداشتن لنز از جعبه

لنز خو را با هر انگشتی که راحت هستید ( مثلا انگشت سبابه ) بردارید. خیلی احتیاط کنید چون ممکن است در حین برداشتن، به لنز آسیب وارد کنید. مطمئن شوید که لنز را با انگشتتان نگه می‌دارید و از ناخن‌هایتان برای این کار استفاده نمی‌کنید. توجه داشته باشید که لنز روی انگشتتان نرم باشد و به شکل آینه مقعر (مطابق شکل) قرار بگیرد. زمانی که لنز را روی انگشتتان قرار دادید، وقت آن است که به پارگی لنز، گرد و غبار روی لنز و.. دقت کنید و اگر موردی یافت شد لنز را با مایع مخصوص بشویید.

روش صحیح برداشتن لنز از جعبه

۴. کشیدن بالا و پایین چشم

توسط انگشتان سبابه و وسط دست دیگرتان، پلک بالا و پایین چشم خود را بکشید. مانند شکل از انگشت سبابه برای بالا کشیدن پلک بالایی و از انگشت وسط برای پایین کشیدن پلک پایینی چشم خود استفاده کنید و انگشت سبابه دست دیگرتان که لنز روی آن قرار دارد را دقیقا جلوی چشمانتان قرار دهید.

کشیدن بالا و پایین چشم

۵٫ گذاشتن لنز در چشم

زمانی که مرحله قبل را به خوبی انجام دادید، وقت آن است که لنز را در همان حالت، درون چشمتان بگذارید. سعی کنید پلک نزنید و به به لنز خیره نشوید. این کار باعث ضربه زدن به لنز می‌شود و بهتر می‌توانید لنز را داخل چشمانتان هدایت کنید. به آرامی لنز را به داخل چشمانتان بگذارید. مطمئن شوید که لنز را روی عنبیه (شکل دایره رنگی چشم) چشم قرار داده‌اید. اگر لازم بود هنگامی که لنز درون چشم‌تان قرار گرفت، آن را توسط انگشتتان حرکت دهید. انگشت خود را بردارید و با نگه داشتن پلک بالایی به آرامی چشمانتان را حرکت دهید. می توانید بعد از حرکت دادن چشم، آرام پلک بزنید.

قراردادن لنز روی چشم - گذاشتن لنز در چشم

گذاشتن لنز در چشم

۶٫ حرکت دادن چشم و پلک زدن

پس از گذاشتن لنز روی چشمتان، به آرامی پلک بزنید. اگر در حین این کار درد و یا سوزشی را حس کردید، لنز را از چشمانتان بردارید و به خوبی آن را با مایع لنز بشویید و دوباره مراحل بالا را از اول انجام دهید. ممکن است برای چند ثانیه، احتیاج به بستن چشمان خود داشته باشید. این کار را انجام دهید و اگر لنز هنوز‌ به خوبی جایگذاری نشده بود، انگشت سبابه خود را زیر پلک پایین چشمتان بگیرید.

حرکت دادن چشم و پلک زدن

۷٫ گذاشتن لنز بر روی چشم دیگر

حال برای چشم دیگر خود نیز تمامی مراحل بالا را به دقت انجام دهید تا به مشکلی برخورد نکنید. پس از قراردادن هر دو لنز در درون چشمانتان، مراقب باشید که جعبه لنز هیچگونه تماسی با سینک و یا روشور نداشته باشد و سریع در جعبه را ببندید. سعی کنید از لنز در ساعات کمی در روز استفاده کنید و اگر چشمانتان اذیت شد و یا هرگونه مشکلی برایتان پیش آمد، لنز ها را از روی چشمانتان بردارید و به چشمانتات چند ساعت استراحت دهید.

روش صحیح استفاده از لنز چشم

ترجمه: مجله اینترنتی ستارهلینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب آموزش تصویری گذاشتن لنز در چشم در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :آموزش تصویری گذاشتن لنز در چشم
http://mofidestan.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1%db%8c-%da%af%d8%b0%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%86-%d9%84%d9%86%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%da%86%d8%b4%d9%85/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :